Owoce, źrółdo zdrowia!

Czy wiesz kiedy i jak jeść owoce? Jaki wpływ mają na twoje zdrowie? Co ma więcej witami – warzywa czy owoce? Dowiesz się z poniższego tekstu.

owoce1

Tak często zapominamy o jedzeniu owoców. Kiedyś, gdy jedzenie było na kartki i owoce  stanowiły produkt reglamentowany, rzucaliśmy się na nie jak na świąteczne prezenty. No bo i okazji było mało żeby posmakować takich rarytasów. Teraz w sklepach jest wszystko, a mimo to jakoś bliżej nam do czekolady niż jabłek. To może przypomnę, że owoce zawierają więcej witamin niż warzywa. Większość owoców ma właściwości oczyszczające i podwyższające pH. Owoce pomagają również oczyszczać organizm z toksyn i regulować pracę układu pokarmowego poprzez stymulowanie ruchów robaczkowych jelit. Podnoszą też kondycję ciała dzięki wspomaganiu wchłaniania substancji odżywczych. Owoce są źródłem naturalnych cukrów i enzymów. Zarówno świeże owoce, jak i suszone są bogate w składniki odżywcze, owoce suszone są dodatkowo bogatym źródłem minerałów. Soki z owoców jakkolwiek bardzo zdrowe, należy rozcieńczać na pół z wodą, aby zmniejszyć zawartość cukru – fruktowy. Najlepiej jednak jeść owoce świeże, sezonowe i zjadać je w całości.

Ważna rada – owoce należy jeść oddzielnie od innych pokarmów, gdyż są szybciej trawione (w ok. 30 min.). Dzięki temu zapobiec można fermentowaniu owoców w układzie pokarmowym.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


82 − = 73